Dlaczego warto pływać?

fot. Pixabay

Opanowanie umiejętności pływania jest zaledwie jedną z wielu korzyści, które odniosą Państwo uczęszczając na zajęcia prowadzone w naszej szkole. Regularne pływanie nie tylko doskonale wpływa na układ motoryczny człowieka, ale też znakomicie poprawia samopoczucie psychiczne. Dzięki uczęszczaniu na nasze zajęcia nie tylko aktywnie spędzą Państwo czas odprężając się po wyczerpujących obowiązkach służbowych, domowych i szkolnych. Ukształtują Państwo w sobie również wytrzymałość na zmęczenie oraz zahartują Państwo organizm, skutecznie uodparniając go na przeziębienia i infekcje.

Pływanie to doskonały trening fizyczny – aktywując ponad czterdzieści mięśni jednocześnie, ma zbawienny wpływ na odchudzanie oraz sylwetkę. Można je praktykować przez cały rok, latem w naturalnych akwenach wodnych, a w zimie na basenach. Podczas nauki pływania uczymy się nie tylko efektywnych stylów pływania, ale także wykonujemy porządny trening poprawiający naszą sylwetkę i rzeźbiący mięśnie.

Zajęcia na basenie to także doskonałe narzędzie rehabilitacji, które znacznie przyspiesza rekonwalescencję po urazach i przebytych chorobach. Dziś, w dobie zagrożeń chorobami cywilizacyjnymi i pogarszającego się stanu kondycji fizycznej społeczeństwa, pływanie zalecane jest przez lekarzy jako najzdrowsza forma aktywności ruchowej stymulująca prawidłowy rozwój dzieci i młodzieży, a dorosłym zalecana jako doskonały sposób na zdrowy, aktywny tryb życia.